Lyžiari budú súťažiť o Hero Season Trophy
Verejnosť môže na Štrbskom Plese zabojovať o trofej v obráku..

15.03.2019 | Prešovský kraj | Autor: A.Hudecová

Milovníci lyžovania si budú môcť v sobotu 16. marca na Štrbskom Plese zasúťažiť o Hero Season Trophy na verejných lyžiarskych pretekoch. O týždeň neskôr sa bude rovnaká súťaž konať aj v Tatranskej Lomnici, preteky v obrovskom slalome sú otvorené pre všetkých lyžiarov. Informoval o tom obchodno-marketingový manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

„Súťaž sa uskutoční v dvoch kolách. Účastníci budú rozdelení podľa veku do ôsmich kategórií, od šesťročných pretekárov až po kategóriu Masters 50 plus. Prihlásiť sa na podujatie je možné priamo na mieste. Zaujímavosťou je, že lyžiari, ktorí stavia na pretekárske kombinézy, musia už na štarte počítať s hendikepom piatich sekúnd,“ ozrejmil Brodanský. 

Dodal, že preteky série Hero Season Trophy sa v tomto roku konali už v poľskom rezorte Szczyrk, po Štrbskom Plese a Tatranskej Lomnici príde na rad český Špindlerův Mlýn aj slovenská Jasná. „Preteky bude sprevádzať zábava s DJ-om a tanečnicami. Víťaz v každom stredisku bude slávnostne korunovaný za hrdinu lyžiarskej sezóny 2018/2019 a získa hviezdnu trofej,“ doplnil Brodanský s tým, že v sobotu na Štrbskom Plese sa prezentácia uskutoční v čase od 8.30 do 9.30 h., prvé kolo pretekov začína o 10. hodine a druhé o jeden a pol hodiny neskôr. 

Víťazi v jednotlivých kategóriách získajú aj sezónny skipas na ďalšiu sezónu platný v niekoľkých strediskách na Slovensku, v Poľsku či Česku.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava