Prievidžania budú rozhodovať o financiách z rozpočtu mesta
Prvé verejné stretnutie sa uskutoční 26. marca.

12.03.2019 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Mesto Prievidza začína aktivity tretieho ročníka projektu participatívneho rozpočtu. Obyvatelia budú môcť v najbližších mesiacoch navrhnúť a hlasovať za projekty, ktoré podľa ich názorov zlepšia prostredie v meste. Prvé verejné stretnutie sa uskutoční koncom marca.

"Zapojením sa do projektu participatívneho rozpočtu budú môcť obyvatelia priamo rozhodovať o časti finančných prostriedkov z rozpočtu mesta. Môžu tvoriť konkrétne projekty, ktorých realizáciu budú vyberať obyvatelia v celomestskom hlasovaní," informoval hovorca mesta Michal Ďureje. 

Prvé verejné stretnutie, kde budú môcť obyvatelia predstaviť svoje nápady a projekty, sa uskutoční 26. marca o 17.00 h v Kultúrnom a spoločenskom stredisku. "Verejná diskusia umožní rokovania o všetkom, čo sa týka rozpočtu a politiky a zároveň prijímať relevantné rozhodnutia," skonštatoval hovorca mesta. 

Obyvatelia, ktorí majú záujem využiť finančné prostriedky participatívneho rozpočtu, budú môcť predkladať návrhy a podnety z rôznych oblastí spoločenského života ako šport, kultúra, životné prostredie, mládež či seniori. Prostredníctvom rôznych mechanizmov participatívneho rozpočtu sa podnety postupne spracujú do projektovej podoby. 

Na občianske zámery vyčlenilo mesto v rozpočte 40.000 eur. Medzi projekty, ktoré samospráva podporila financiami v druhom ročníku projektu participatívneho rozpočtu, patrili Včely v meste, Ulice v obrazoch či Aktívni seniori II. 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. - 28. septembra - Dni Ukrajiny v Košiciach

mestský park

21. – 24. septembra - Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!

Čičmany, kaštieľ

22. – 24. septembra - Vinobranie Pezinok

Tradičné oberačkové slávnosti s kultúrnym programom