O bohatstve družstevnej obce Leles svedčí aj to, že družstevníci vlani po splnení predpísaných dodávok odpredali na štátny nákup za vyššie ceny 700 q bravčového a 400 q hovädzieho mäsa, 14 000 litrov mlieka a tisíce kusov vajec.
Podľa bilancie im vyšlo na pracovnú jednotku po 23 Kčs. Za celý rok dostali na pracovné jednotky vyplatené 3 925 677 Kčs.
Okrem toho dostali desiatky vagónov obilia. Najviac si zarobil družstevník ošetrovateľ prasníc Alexander Šáptš, ktorý prekročením plánu odstavu prasiat získal vlani 1 420 pracovných jednotiek. Na tieto dostal 32 674 Kčs, 28 q pšenice a veľké množstvo ďalších naturálií.
Družstevníci Ladislav Kolesár, Vasil Mikulaš a desiatky ďalších si vlani zarobili okrem naturálií tiež po vyše 20 000 Kčs.
FOTO: Družstevníci v Lelese poväčšine stavajú nové domy. Na konci jednej z mnohých ulíc stojí nový domček družstevníka - traktoristu Imricha Adama, v ktorom si žije šťastne s rodinou. Foto: archív TASR/2. februára 1956.
FOTO: Panoráma Lelesa. Foto: archív TASR/2. februára 1956.
Do Lelesa často prichádzajú exkurzie roľníkov, najmä z Trebišovského okresu, ktorí sa presvedčujú o blahobytnom živote leleských družstevníkov.
V Lelese je i poľnohospodárska škola technická, v ktorej sa učia deti družstevníkov, ako budovať nový život na našej dedine.
FOTO: Snímka z Poľnohospodárskej technickej školy v Lelesi. Foto: archív TASR/2. februára 1956.