Mesto Šaľa prioritne odpratáva sneh spred škôl a z hlavných ťahov 
TASR ponúka text správy aj v maďarskom jazyku.

11.01.2019 | Nitriansky kraj | Autor: P.Ivan

Radnica v Šali už tretí deň bojuje s nádielkou snehu. Zimná údržba, ktorú doteraz mesto vykonávalo na 55 kilometroch ciest, sa tento rok rozrástla o približne 110 kilometrov chodníkov, o ktoré sa už nemusia starať obyvatelia priľahlých domov, ale samospráva.

Podľa Eriky Kollerovej z mestského úradu, prioritou magistrátu je zabezpečenie prístupov k školám a materským škôlkam. „Potom sa autá s radlicou i posypové vozidlá presúvajú do centra mesta. Následne sa odpratáva sneh z chodníkov a miestnych komunikácií vo zvyšných častiach mesta, aj mimo hlavných ťahov,“ vysvetlila.

Ako pripomenula, sneh sa bude z ulíc odpratávať aj v nasledujúcich dňoch. „Robíme, čo sa dá. Snažíme sa, aby boli chodníky upratané aspoň na jednej strane cesty. Niektoré sú ale nedostupné pre techniku, pretože na nich parkujú autá. Pred rodinnými domami nám pomáhajú ľudia, ktorí fungujú tak ako predtým. Sú úžasní a zodpovední. Vedia, že nie je v silách samosprávy odpratať všetky chodníky v meste,“ skonštatoval primátor Šale Jozef Belický.
 

Text správy v maďarskom jazyku.

A vágsellyei (Šaľa) városháza már három napja küzd a felhalmozódott hóval. A téli karbantartás útvonala, amelyet a város eddig 55 kilométer hosszúságú útszakaszon végzett, idén 110 kilométernyi járdával bővült, egy törvénymódosítás értelmében ugyanis a járdákat már nem a környező házak lakóinak, hanem az önkormányzatoknak kell letisztítaniuk.

Erika Kollerová, az önkormányzat munkatársa szerint a város először az iskolák és óvodák felé vezető utakat takarítja el. „Ezután a hótoló és sószóró autók a városközpontban folytatják a munkát, majd végül a város többi részén, a helyi utakon és a járdákon“ – magyarázta.

A város a következő napokban is folytatja a takarítást. „Mindent megteszünk, amit lehet. Igyekszünk legalább az utak egyik felét letakarítani, de sok helyen nem tudunk hozzájuk férni, az ott parkoló autók miatt. A családi házak előtti járdákat a lakók is segítenek letakarítani. Az emberek felelősségteljesek és megértőek. Tudják, hogy a város nem győzi az összes járdát megtisztítani“ – mondta Jozef Belický polgármester.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1. – 2. marca - Medzinárodný klobásový festival

zabíjačkové špeciality a gazdovský trh. Sládkovičovo

1. marca – piatok Čas veľkonočný

vernisáž výstavy Žilina, Makovického dom

3. marca - Zážitkové terárium ,

Interaktívna výstava tropického hmyzu Brezno, Meštiansky dom