Súčasťou vianočných trhov v Prešove budú aj charitatívne stánky
Tradičné podujatie otvoria 26.novembra.

22.11.2018 | Prešovský kraj | Autor: M.Černý

 Príprava na vianočné sviatky sa v Prešove začne 26. novembra o 16. h otvorením vianočných trhov na pešej zóne v historickom centre mesta a rozsvietením výzdoby.

"Nebude chýbať ani vianočný program, počas ktorého sa ako hudobný hosť predstaví James Evans Band. Hlavnú ulicu bude počas vianočných trhov lemovať takmer 90 stánkov s vianočnými ozdobami, oblečením, drevenými výrobkami a nebudú chýbať ani knihy a hračky. Na svoje si prídu aj deti, pre ktoré je pripravený detský kútik, vláčik či svet plyšu," uviedla tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Novotná.

Prešovčania aj návštevníci mesta si opäť budú môcť podľa jej slov vyberať zo širokej ponuky vianočných drobností. "Súčasťou trhov budú už tradične aj stánky s občerstvením, trdelníkmi, langošmi, medovinou, špecialitami z grilu, vianočnými nápojmi a cukrovinkami. Okrem tradičnej ponuky budú na tohtoročných vianočných trhoch aj novinky - plnené trdelníky, stánok s vianočnými horúcimi miešanými nápojmi a párancami," doplnila Novotná.

Na vianočných trhoch budú už tradične aj charitatívne stánky, v ktorých budú svoje aktivity prezentovať rôzne organizácie a školy so svojimi výrobkami. Nebude chýbať ani Primátorský punč. "Zisk z jeho predaja je každoročne venovaný podpore tých, ktorí to najviac potrebujú," vysvetlila Novotná.

V nedeľu 2. decembra bude súčasťou vianočných trhov aj pojazdná Pop-up predajňa kníh a sprístupnená bude tiež pojazdná predajňa vinylových platní.
"Vo štvrtok 6. decembra bude od 16. h na pešej zóne tradičná Mikulášska nádielka a počas celého predvianočného obdobia aj niekoľko vianočných kultúrnych programov. Vianočné trhy budú v Prešove do 21. decembra," dodala Novotná.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

8. – 9. decembra - Štjavnycký vjanočný jarmok

Banská Štiavnica, Kammerhof

9. decembra - Vianoce v múzeu

Vlastivedné múzeum v Galante

10. decembra - Uvedenie Biblie v rómskom jazyku

Kresťanské centrum Sabinov