Bystrická hodinka zodpovie, čo majú spoločné Jakub, Kostiviarska a Tajov 
Do života uvedú monografiu Svätý Jakub.

20.11.2018 | Banskobystrický kraj | Autor: E.Krčová

O tom, čo majú spoločné dnešné mestské časti Banskej Bystrice Jakub, Kostiviarska a blízka obec Tajov, sa bude hovoriť na novembrovej Bystrickej hodinke, ktorá sa uskutoční 22. novembra v Národnom dome o 17. h.

"Výnimočne začíname skôr, aby sme uviedli do života monografiu Svätý Jakub a Kostiviarska od autorov Vladimíra Sklenku a Jána Kollára. Krstiť sa bude vápencovým pieskom z lomu v Kostiviarskej. Monografiu s podpismi autorov môžu záujemcovia získať priamo na podujatí," informovala v pondelok TASR Diana Javorčíková z Banskobystrického okrášľovacieho spolku, ktorý je organizátorom pravidelného podujatia.

Podľa nej program bude špeciálny už aj preto, že Bystrická hodinka, na ktorú je vždy vstup voľný, oslavuje tretie narodeniny. Koná sa každý mesiac, vždy na inú tému.

Návštevníci si na nej vypočujú i prednášku na tému História obce Tajov, o ktorej bude hovoriť historik Sklenka a ako je už zvykom, informácie o dedine doplní pútavými fotografiami z jej minulosti.

"Okrem monografie Svätý Jakub a Kostiviarska si záujemcovia môžu za príspevok na organizovanie so sebou odniesť aj historické pohľadnice alebo puzzle s motívom starej Banskej Bystrice," dodala Javorčíková.

Podujatie sa koná s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja, mesta, Komunitnej nadácie Zdravé mesto, spoločnosti BBXNET a Národného domu.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina