Park Hôrka vo veľkom Krtíši je po prvej etape revitalizácie
V rámci rekonštrukcie mesto vynovilo aj kaplnku.

19.11.2018 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Poliak

 Dlhoročný projekt obnovy mestského parku Hôrka vo Veľkom Krtíši je na konci svojej prvej etapy. Mestu sa na jeho revitalizáciu podarilo získať finančné prostriedky z Úradu vlády SR vo výške 285.000 eur. Mesto vyčlenilo 30.000 eur.

"V parku sa vybudovala hlavná pešia komunikácia. Po jej celom úseku sú namontované lavičky a odpadkové koše. Je tam aj nový altánok. Deti čaká detský svet – preliezačky, hojdačky, šmýkačky. Odvážnejším je k dispozícii lezecká stena," priblížila hovorkyňa Mestského úradu vo Veľkom Krtíši Erika Grega. 

V parku nájdu návštevníci aj ihrisko pre bedminton a dva stoly pre stolný tenis. "Široké využitie má aj multifunkčné ihrisko. Ľudia si môžu zacvičiť na posilňovacích zariadeniach. Pribudlo tam aj 14 osvetľovacích bodov. V rámci rekonštrukcie mesto vynovilo aj kaplnku. Dohliadať na poriadok bude kamerový systém, ale aj správca parku," doplnila hovorkyňa mesta.

Park Hôrka o rozlohe troch hektárov prešiel v druhej polovici 80. rokov uplynulého storočia obnovou. "Boli tam postavené altánky a vytvorené miesta, na ktorých sa mohli deti voľne hrať," priblížil primátor mesta Dalibor Surkoš. V 90. rokoch sa však park zanedbal a jeho mobiliár postupne schátral.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1.decembra - Trh regionálnych výrobcov

Odovzdávanie certifikátov Regionálny produkt Horehronie, Brezno

1. decembra - Vianoce v čipke

Vernisáž výstavy Trebišov

1. decembra - Krása slovenského ľudového odevu

Vernisáž výstavy Považská Bystrica