SVP: Hať na toku Bebrava v Bánovciach nad Bebravou je opäť v plnej prevádzke

10.03.2026 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Bánovce nad Bebravou 10. marca (TASR) - Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) zabezpečil opravu ovládacích častí strojovne na hati na toku Bebrava v Bánovciach nad Bebravou. Hať je tak po poruche od začiatku marca opäť v plnej prevádzke. SVP o tom informoval v utorok na sociálnej sieti.

„K poškodeniu ovládacích častí strojovne, ktoré znemožnili bezpečné ovládanie hradiacej konštrukcie, došlo na hati v minulom roku,“ spomenul SVP.

Po odbornej obhliadke a demontáži strojno-technologických častí vodohospodári podľa neho zistili závažné poškodenie hriadeľa ozubeného kolesa, ktoré zabezpečuje ovládanie hradiacej konštrukcie.

Na základe rozhodnutia Okresného úradu Bánovce nad Bebravou bolo bezodkladne začaté verejné obstarávanie na výrobu nových poškodených komponentov. Poškodené časti boli úspešné vymenené 4. marca, hať na toku je tak opäť plne funkčná a bezpečne ovládateľná,“ dodal SVP.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. – 21. júna - Deti pod Poľanou 2026

medzinárodný detský folklórny festival Hriňová, Kriváň a Látky

19. – 21. júna - Zamagurské folklórne slávnosti 2026

Červený Kláštor

20. júna - Na svätého Jána

SNM - Múzeum slovenskej dediny Martin