Košická krajská polícia vyzýva na opatrnosť na vianočných trhoch

18.12.2025 | Košický kraj | Autor: TASR

Na snímke atmosféra na Hlavnej ulici počas Košických rozprávkových Vianoc 1. decembra 2025 v Košiciach. FOTO TASR – František Iván.

Košice 18. decembra (TASR) - Košická krajská polícia vyzýva na zvýšenú opatrnosť na miestach s vyššou koncentráciou ľudí, akými sú v tomto období vianočné trhy. Na návštevníkov apeluje, aby si na rušných a preplnených miestach zachovali opatrnosť a všímali si ľudí a pohyb okolo seba.

„V mestách a obciach sa koncentruje väčšia skupina ľudí na jednom mieste, čo je rajom pre ‚dlhoprstých‘, ktorí často zneužívajú nepozornosť ľudí,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Illésová.

Odporúča napríklad nenechávať kabelky a ruksaky otvorené a mať ich pod dohľadom, cennosti a doklady nosiť pri tele, peňaženky a mobilné telefóny nemať vo vreckách zadných častí odevu, venovať zvýšenú pozornosť deťom a seniorom a nenechať sa rozptýliť davom ani sviatočným ruchom.

Policajti v Košickom kraji dohliadajú na verejný poriadok, aby sa každý cítil bezpečne a aby si každý mohol odniesť domov len príjemné zážitky a spomienky,“ dodala.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

6. februára Páračky v Lučenci

Dom matice slovenskej Lučenec

7. februára Komjatické fašiangy

Ochutnávka zabíjačkových špecialít Komjatice

7. februára - Sitnícka vareška

Súťaž v tímovom varení domácich špecialít Stropkov