Ulice Žiliny zaplavili fašiangové masky
Karnevalový sprievod vyštartoval spred budovy radnice prešiel niekoľko ulíc.

10.02.2018 | Žilinský kraj | Autor: Ján Lašák

Do sprievodu fašiangových masiek, ktorý v piatok prešiel centrom Žiliny a na Mariánskom námestí odštartoval hlavný program štrnásteho ročníka Carnevalu, sa zapojili štyri stovky fašiangových masiek.

"Už po štrnásty raz zaplavili žilinské ulice masky z celého Slovenska. Karnevalový sprievod vyštartoval spred budovy mestského úradu, prešiel cez Mariánske námestie, dolu Farskými schodmi až na Námestie Andreja Hlinku. Pokračoval po Národnej ulici a vrátil sa späť na Mariánske námestie. Sme radi, že obyvatelia mesta si mohli zažiť jedinečnú fašiangovú atmosféru," povedala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

 

                

FOTO: Karnevalový sprievod na Mariánskom námestí v Žiline 9. februára 2018. FOTO TASR- Erika Ďurčová.

Na pódiu sa podľa nej predstavili deti z detských folklórnych súborov Hájovček, Lieska, Cipovička a žiaci zo Súkromnej základnej umeleckej školy Slovenských dobrovoľníkov v Žiline. Program pokračoval vystúpeniami folklórnych súborov Jurošík, Rozsutec a záver patrí skupine Taktici.

Doplnila, že zábava pokračuje v sobotu (10.2.) v Mestskom divadle, kde sa predstavia Folklórny súbor Rozsutec a Folklórny súbor Jurošík v programe Roztancované fašiangy.

"Žilinský Carneval organizuje mesto a patrí k najväčším sprievodom masiek na Slovensku. Vychádza zo starých zvykov, spája však tradičné masky s tými súčasnými. Jeho zakladateľom je žilinský fotograf Ivan Kelly Köhler," dodala Zigová.

 

autor: TASR

.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1. – 2. marca - Medzinárodný klobásový festival

zabíjačkové špeciality a gazdovský trh. Sládkovičovo

1. marca – piatok Čas veľkonočný

vernisáž výstavy Žilina, Makovického dom

3. marca - Zážitkové terárium ,

Interaktívna výstava tropického hmyzu Brezno, Meštiansky dom