Smolenický zámok predstaví vlastnú zberateľskú nulovú eurobankovku

22.08.2025 | Trnavský kraj | Autor: TASR

Na leteckej snímke z 11. októbra 2018 pohľad na Smolenický zámok nad obcou Smolenice v okrese Trnava. FOTO TASR - Michal Svítok.

Smolenice 22. augusta (TASR) - Smolenický zámok predstaví vlastnú zberateľskú nulovú eurobankovku. Prví záujemcovia si ju budú môcť zakúpiť v nedeľu 21. septembra. Informovala o tom PR manažérka Kongresového centra Slovenskej akadémie vied - zámku v Smoleniciach pri Trnave Martina Andrisová.

Zberateľský suvenír nesie vyobrazenie zámku a manželov Lucie a Jozefa Pálffyovcov, ktorí sa zaslúžili o jeho prestavbu. „Chceli sme priniesť niečo, čo poteší nielen turistov, ale aj zberateľov, ktorí takéto bankovky vyhľadávajú po celej Európe. Zároveň je to naša forma vďaky Pálffyovcom, ktorí zanechali Smoleniciam nádherný zámok,“ priblížila riaditeľka zámku Ľubica Záborská.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

13. – 15. marca - Medzinárodný klobásový festival v Sládkovičove

Vyhodnotenie súťaže

14. marca - Memoriál V. Tatarku a P. Šperku

Medzinárodné preteky horských záchranárov Vysoké Tatry

14. marca - Upracme Kepeždský chotár

Hájske, pred artézskou studňou