V Nitre slávnostne otvorili futbalový štadión
V prvom zápase sa stretli aj "Old Boys" so Slaviou Praha. 

08.09.2018 | Nitriansky kraj | Autor: TASR

Futbalový klub FC Nitra v piatok oficiálne pokrstil svoj nový štadión. Už sa na ňom odohrali štyri súťažné zápasy, organizátori využili reprezentačnú prestávku aj na slávnostné otvorenie, v rámci ktorého sa uskutočnili duel "starých pánov" Nitry a Slavie Praha a prípravné stretnutie A-tímov.

Na strihaní pásky sa zúčastnili prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik či primátor mesta Jozef Dvonč. V priateľskom súboji "Old Boys" na 2x30 minút zvíťazila Slavia 7:5. Na jej súpiske figurovali Petr Bureš, Lukáš Došek, Tomáš Hunal, Sladan Ašanin, Jiří Jeslínek, Martin Hyský, Tomáš Klinka, Ivo Ulich, Luboš Kubík, Pavel Rehák, Tomáš Janoušek, Tomáš Došek, Ján Mareš, Ivo Knoflíček a Stanislav Vlček.

 V domácom výbere boli Peter Palúch, Jaroslav Kostoláni, Dušan Liba, Jozef Kukučka, Igor Demo, Ľubomír Moravčík, Augustín Antalík, Dušan Borko, Róbert Jež, Marián Süttö, Jaroslav Dekýš, Peter Gunda, Marián Bochnovič, Henrich Benčík, Marián Šindler, Jozef Czucor, Ondrej Ondrovič, Jiří Maďar a František Halás.

 

            

FOTO: Futbalový klub FC Nitra v piatok 7. septembra 2018 oficiálne pokrstil svoj nový štadión v Nitre. Na snímke nástup na duel "starých pánov" Nitry a Slavie Praha. FOTO TASR - Henrich Mišovič.

"Užil som si to v rámci mojich pohybových možností. Som veľmi rád, že som mohol nastúpiť s chalanmi, s ktorými som kedysi hrával a tvorili dobrú históriu na staršom štadióne. Je to trinásť rokov, odkedy som skončil aktívnu kariéru pre zranenia. Vrátil som sa do Nitry, stále sa snažím byť v dianí iba tohto klubu. Bol čas, aby prišlo niečo nové. Je to pekný stánok, pomaly sa ešte môže niečo dobudovať. Aj zápas splnil účel, mal som tam spoluhráčov dokonca z Mönchengladbachu. Vždy je krásne stretnúť sa po takých rokoch," povedal bývalý slovenský reprezentant a nitriansky rodák Igor Demo pre TASR.

Niekdajší kouč Nitry Milan Lešický viedol "Old Boys" vrátane niekoľkých bývalých zverencov. "V prvom rade to bola spoločenská udalosť, nehralo sa až tak na výsledok. Otvárali sme štadión, stretli sme sa tí, ktorí sme pôsobili v starej kabíne. Hráči boli rovnakí ako pred pätnástimi alebo dvadsiatimi rokmi, keď sme spolu pracovali, robili tie isté chyby. Bol som medzi nimi doma. Je to nádherný štadión," povedal Lešický, ktorý si zaspomínal aj na začiatky predchádzajúceho stánku:

"Ja som tu vyrástol, bývali sme tu, moji rodičia pracovali na štadióne. Poznal som každý kameň a vždy bol sen mať pekný štadión. Pamätám sa, keď ho otvárali v roku 1956. Bol som malý chlapec, pamätám si tieto kabíny, tu sa hrali veľké zápasy. Som svojím spôsobom pamätník. Pamätám si, aj keď sa postavila nová tribúna. Toto bol pôvodne spartakiádny štadión, z ktorého vyrástol krásny futbalový."

Potom si zmerali sily súčasné mužstvá Nitry a Slavie s výnimkou reprezentantov. Kapitán hostí bol nitriansky odchovanec Miroslav Stoch, na lavičke začal slovenský brankár Martin Vantruba. V Prahe pôsobí tiež stredopoliar Jakub Hromada, ten je však momentálne zranený.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina