Detva: Na opatrovateľky získalo mesto takmer štvrť milióna eur

18.06.2024 | Banskobystrický kraj | Autor: S.Tannhauserová

Ilustračné foto. Archív TASR.

Detva 18. júna (TASR) - Mesto Detva získalo dotáciu takmer štvrť milióna eur na domácu opatrovateľskú službu. Pokračovať v jej poskytovaní tak môže až do konca roku 2025. TASR o tom informovala prednostka mestského úradu Viera Trokšiar Bystrianska.

Dodala, že financie mestu poskytne úrad práce. Samospráva sa zapojila do výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku. Bolo to v rámci národného projektu Podpora opatrovateľskej služby. "Je to národný projekt, ktorý je zameraný na poskytovanie príspevku za hodiny opatrovateľskej služby, ktoré poskytujeme prijímateľom," uviedla Jana Jedličková z oddelenia školstva a sociálnych vecí mestského úradu. Cieľom je poskytnúť udržateľné a cenovo dostupné služby pre všetkých, ktorí sú na pomoc odkázaní.

Podľa nej po prehodnotení skutočného čerpania finančných príspevkov v roku 2024 by malo mesto dostať v budúcom roku ďalší príspevok vo výške asi 249.000 eur. Peniaze z príspevku je možné použiť na všetky výdavky. "Napríklad na mzdy, odvody, odmeny a stravné pre opatrovateľky. Je to aj plat manažmentu, ktorý zabezpečuje administráciu sociálnej služby," podotkla.

Mesto Detva v súčasnosti zamestnáva 20 zamestnancov opatrovateľskej služby, ktorí sa starajú o približne 50 prijímateľov.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

26. júla - Novohradský folklórny festival

Fiľakovo, hradné nádvorie

27. júla - Dolnoliptovské folklórne slávnosti

Lúčky, amfiteáter

27. – 28. júla - Folklórne slávnosti pod Kráľovou hoľou

Liptovská Teplička