Obyvatelia Partizánskeho môžu požiadať o obnovu rezidentských kariet

11.06.2024 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Partizánske 11. júna (TASR) - Obyvatelia Partizánskeho môžu požiadať o obnovu rezidentských kariet, ktorá im umožní parkovanie v mestskej parkovacej zóne (MPZ). Väčšine rezidentov totiž 30. júna končí platnosť ročných parkovacích kariet. Informovala o tom radnica na webovej stránke mesta.

O obnovu rezidentskej karty môžu obyvatelia požiadať vyplnením online žiadosti na internetovej stránke www.parkovaniepartizanske.sk. Po overení údajov dostanú platobné údaje do svojho účtu, kde pribudla možnosť platby kartou.

Rezidentskú kartu si môžu dať vodiči obnoviť aj na mestskom úrade. K nahliadnutiu musia priniesť občiansky preukaz a veľký technický preukaz motorového vozidla.

"Po úhrade poplatku za kartu sa jej platnosť začína dňom skončenia platnosti karty predošlej. Obnova a vydávanie nových parkovacích kariet sa riadi platným všeobecne záväzným nariadením o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzenom území mesta," pripomenula samospráva.

Mesto od apríla pristúpilo k zvýšeniu úhrad za parkovanie. Vodiči za hodinu státia v MPZ zaplatia 0,40 eura namiesto 0,30 eura, za druhú hodinu 0,80 eura namiesto 0,60 eura. Rezidentské karty sa v prípade prvého auta zvýšili z desať eur na 12,50 eura ročne, pri druhej karte z 50 eur na 62,50 eura a tretej karte zo 150 eur na 187,50 eura. Viac zaplatia aj ľudia s abonentskou kartou, namiesto 300 eur to bude 375 eur ročne.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29