Detva: Mesto v súčasnosti predáva budovu rozostavaného okresného úradu

21.05.2024 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Na snímke nedokončená budova okresného úradu v Detve 19. januára 2022. FOTO TASR - Silvia Tannhauserová.

Detva 21. mája (TASR) - Mesto Detva v súčasnosti predáva budovu rozostavaného okresného úradu. TASR o tom v utorok informoval detviansky hovorca Milan Suja. Minimálna celková kúpna cena, ktorú samospráva požaduje, je 999.999 eur.

Verejnú obchodnú súťaž na predaj tejto budovy vyhlásili pod Poľanou 13. mája. Záujemcovia môžu svoje návrhy posielať do 30. júna. Kritéria na vyhodnotenie najvýhodnejšieho návrhu sú napríklad najvyššia kúpna cena či najskorší termín uskutočnenia projektu. Potom posúdia všetky predložené architektonické štúdie z hľadiska verejného záujmu a prínosu navrhovaného riešenia pre danú lokalitu a mesto. Najvýhodnejší návrh vyhodnotí komisia. Tvoriť ju budú poslanci mestskej rady, architekt mesta, právnik mesta, vedúca oddelenia správy majetku a prednostka.

Detvianski mestskí poslanci schválili vyhlásenie súťaže na predaj budovy na svojom aprílovom rokovaní. Primátor mesta Branislav Baran v apríli TASR povedal, že mesto má záujemcov o kúpu budovy. Samospráva totiž podľa neho v súčasnosti nemá financie na to, aby tento majetok obnovila a ani si naň nebude brať úver. Statický posudok budovy v minulosti vyšiel kladne. Znamená to, že budova je vhodná na dostavanie alebo prestavbu v súčasnej podobe. Dá sa prerobiť aj na byty, čo bola pre mesto smerodajná informácia

Budova stojí na začiatku Detvy od konca deväťdesiatych rokov minulého storočia. V minulosti ju vlastnilo Ministerstvo vnútra SR a mesto nemalo možnosť túto stavbu riešiť. V roku 2023 podpísali darovaciu zmluvu, ktorou budova prešla do vlastníctva mesta.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. júna - 23. jún Šarišské slávnosti piesní a tancov

Raslavice, prírodný amfiteáter

22. júna Na svätého Jána

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny

21. – 23. jún Dni Petržalky

Dostihová dráha, areál, Starohájska 29