Na Zvolenskom zámku je taktické cvičenie
Zasahujú aj dobrovoľní hasiči.

16.04.2024 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Zvolen 16. apríla (TASR) - Na Zvolenskom zámku je v utorok taktické cvičenie, na mieste sú v súčasnosti profesionálni i dobrovoľní hasiči. TASR o tom informoval Ján Gašo z Operačného strediska Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskej Bystrici.

Dodal, že zasahujú pri požiari depozitného skladu Slovenskej národnej galérie a strechy Zvolenského zámku. Prieskumom zistili, že depozitná miestnosť na zámku, ktorá je na treťom poschodí, je zachvátená plameňom. "Máme dve nezvestné osoby, zamestnancov zámku, ktoré vyhľadávame. Poschodia pod depozitom boli evakuované," objasnil.

Podľa neho na mieste je 11 kusov hasičskej techniky a 25 profesionálnych hasičov. Pomáhajú aj dobrovoľné hasičské zbory miest a obcí Zvolen, Lieskovec, Sása, Sielnica a Stožok. Spolu ich je 24 na piatich kusoch techniky.

Mesto Zvolen na svojej oficiálnej webstránke uvádza, že organizátori pre cvičenie prosia o zvýšenú pozornosť a ohľaduplnosť verejnosti. Je to predovšetkým na Dobronivskej ceste, na svetelnej križovatke pod zámkom a na križovatke ulíc Študentská a Námestie SNP. "Práve na nich je najvýraznejšie zvýšenie pohybu hasičskej techniky," zdôraznilo.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

26. júla - Novohradský folklórny festival

Fiľakovo, hradné nádvorie

27. júla - Dolnoliptovské folklórne slávnosti

Lúčky, amfiteáter

27. – 28. júla - Folklórne slávnosti pod Kráľovou hoľou

Liptovská Teplička