Na Dňoch obce Bystrá otvoria nový amfiteáter
Kultúrny areál uvedú do života Ivan Tásler a IMT Smile. 

16.08.2018 | Banskobystrický kraj | Autor: J.Poliak

V novom amfiteátri a so zvučnými menami slovenských umelcov sa uskutočnia v sobotu 18. augusta Dni obce Bystrá & Turistické dni Horehronia 2018. "Vzhľadom na časové obmedzenie budú ešte amfiteátru chýbať detaily ako kamenný obklad a pod., inak bude ale nová scéna pripravená na svoju otváraciu akciu," uviedol starosta obce Bystrá Marian Alberty.

Nový amfiteáter bol postavený vedľa parkoviska pri Bystrianskej jaskyni a postupne k nemu pribudne aj nový multifunkčný komplex. Podujatie otvorí starosta o 14. h, hneď po ňom sa bude Bystrianskou dolinou ozývať hudba a tanec v podaní Folklórneho súboru Mostár a ľudovej hudby z Klenovca. Hlavnú časť programu otvorí o 18. h skupina Polemic, po ktorej bude nasledovať lokálne hudobné zoskupenie Oblastné skutočnosti, ktoré vystúpi v dvoch častiach, o 19. a 22. h.

Krstným otcom nového amfiteátra bude líder kapely IMT Smile Ivan Tásler. Nasledujúci koncert skupiny bude v tomto roku jej posledný v amfiteátri. Súťaže a atrakcie sa začnú už v piatok 17. augusta. V rámci podujatia sa bude konať štvorboj o pohár starostu obce, ktorého predohrávka bude už v piatok popoludní a pokračovať bude v sobotu dopoludnia. 

Na návštevníkov čaká počas celej soboty množstvo súťaží o vecné ceny pre malých i veľkých, remeselný trh, predvádzacie vozidlá. "V sobotu bude možné dupnúť si do pedálov a otestovať elektrobicykle, ktoré si návštevníci môžu prenajať v piatich požičovniach v regióne, povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

OOCR v spolupráci s obcou Bystrá otvorili nedávno v obci aj prvé Turisticko-informačné centrum TIC Horehronie.
 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. apríla - Senické zlaté jabĺčko

Slávnostné vyhodnotenie a otvorenie výstavy 11. ročníka výtvarnej výstavy Senica

13. apríla - Vítanie žeriavov v Sennom

CHVÚ Senianske rybníky

13. apríla - Súťaž furmanov s ťažnými koňmi

Spišský Hrušov