Yura v Hnúšti ukončila výrobu
Do závodu v R.Sobote prešlo vyše 150 zamestnancov.

04.03.2024 | Banskobystrický kraj | Autor: L.Mužla

Ilustračné foto. Archív TASR.

Hnúšťa/Rimavská Sobota 4. marca (TASR) - Výrobca káblových zväzkov pre automobilový priemysel Yura Eltec Corporation Slovakia koncom februára definitívne ukončil výrobu v prevádzke v Hnúšti. Do závodu v susednej Rimavskej Sobote prešlo vyše 150 zamestnancov, približne 320 ľudí bolo prepustených. Pre TASR to uviedol HR&GA Team Leader spoločnosti Jaroslav Miniar.

"Konkrétne počty zamestnancov spoločnosti sa v aktuálnom období menia aj v dôsledku presunov zamestnancov, pričom ustálenie počtov očakávame až v priebehu marca tohto roka," skonštatoval Miniar.

Plánované zrušenie výroby v Hnúšti a rozšírenie vlastného podniku v Rimavskej Sobote potvrdila pre TASR spoločnosť Yura ešte v prvej polovici októbra 2023. Dôvodom má byť ekonomická situácia a racionalizácia nákladov a investícií. V Hnúšti firma sídlila v prenajatých priestoroch, v okresnom meste má vybudovaný vlastný závod.

V Hnúšti Yura ešte vlani na jeseň zamestnávala približne 520 ľudí. V decembri 2023 firma spustila proces hromadného prepúšťania, ktorý sa dotkol 321 zamestnancov, a to najmä montážnych pracovníkov. V závode spoločnosti Yura v Rimavskej Sobote pracovalo začiatkom vlaňajšej jesene približne 850 ľudí, v dôsledku rozšírenia výroby a pribratia zamestnancov z Hnúšte sa podnik rozšíril o viac ako štvrtinu.

"V súčasnosti je zamestnaných na prevádzke Rimavská Sobota vyše 1100 zamestnancov, už aj so zamestnancami preradenými z prevádzky Hnúšťa. Do pracovného pomeru sa bude prijímať už iba menší počet záujemcov o prácu, prevažne na chýbajúcich, neobsadených pracovných pozíciách," dodal Miniar.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. apríla - Senické zlaté jabĺčko

Slávnostné vyhodnotenie a otvorenie výstavy 11. ročníka výtvarnej výstavy Senica

13. apríla - Vítanie žeriavov v Sennom

CHVÚ Senianske rybníky

13. apríla - Súťaž furmanov s ťažnými koňmi

Spišský Hrušov