Žiar nad Hronom: Na dobudovanie saunového sveta v plavárni chcú získať dotáciu

19.02.2024 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Žiar nad Hronom 19. februára (TASR) - V Žiari nad Hronom chcú v objekte mestskej plavárne dobudovať saunový svet. Mesto preto prostredníctvom svojej spoločnosti Technické služby Žiar nad Hronom podáva žiadosť o dotáciu z Fondu na podporu športu. Informoval o tom žiarsky primátor Peter Antal.

"Pokiaľ budeme s projektom úspešní, vznikne nový priestor s fínskou, parnou-bylinkovou a infrasaunou. Taktiež nerezový ochladzovací bazén a odpočivárne," informoval na sociálnej sieti Antal s tým, že do saunového sveta sa bude vstupovať priamo z bazénovej časti plavárne.

Dodal, že projekt počíta aj s vybudovaním privátnej časti saunového sveta. Tvoriť ho má fínska sauna, ochladzovací bazén a soľná kabína. "Verím, že prostriedky z fondu na tento projekt získame a k bazénom pribudne ďalšia atraktívna časť Slovalco relax centra, ktorú budú návštevníci radi využívať," podotkol.

Zrekonštruovanú plaváreň otvorilo mesto vlani v septembri. V rámci rekonštrukcie, ktorá stála približne päť miliónov eur, došlo k výmene obvodového plášťa, zatepleniu fasády a strechy, vzduchotechniky či okien a dverí. Kompletne sa zrekonštruoval interiér plavárne, pribudol tiež nový antikorový plavecký bazén a detské bazény.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava