Žilina: Primátor vyzdvihol prácu dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú v meste

19.02.2024 | Žilinský kraj | Autor: M.Jaroš

Žilina 18. februára (TASR) - Prácu a úsilie dobrovoľníkov, ktorí pomáhajú zlepšovať život v Žiline, v tomto týždni vyzdvihol primátor Peter Fiabáne. Čistia ulice od odpadkov, udržiavajú poriadok na verejných priestranstvách a pomáhajú pri výsadbe zelene. TASR o tom informovala šéfka odboru komunikácie na žilinskej radnici Katarína Gazdíková.

S myšlienkou oceniť prácu dobrovoľníkov prišli poslanci mestského zastupiteľstva. Podľa primátora je ich pôsobenie v meste neoceniteľné. "Pravidelne dostávame desiatky podnetov od našich obyvateľov, kde v meste treba niečo opraviť, vyčistiť alebo upraviť. Naši dobrovoľníci tieto podnety vidia, vnímajú a snažia sa ich vlastnými silami vyriešiť," povedal Fiabáne.

Podotkol, že im nechýba entuziazmus, nasadenie a odhodlanie. Na spoločnom stretnutí hovorili aj o najväčších výzvach pre samosprávu. "K najviac diskutovaným témam patrili problémy s komunálnym odpadom, znečisťovaním verejných priestranstiev a načrtnutie plánovaných krokov mesta na ich odstránenie," priblížil primátor.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava