Starú časť Liptovskej Štiavnice s novou prepojili chodníkom

15.02.2024 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Ilustračné foto. Archív TASR.

Liptovská Štiavnica 14. februára (TASR) - Starú časť Liptovskej Štiavnice v okrese Ružomberok s novou prepojili chodníkom. Náklady na projekt predstavovali vyše 22.000 eur. TASR o tom informovala Zuzana Gvizdová z Miestnej akčnej skupiny (MAS) Dolný Liptov.

"Iba niečo viac ako 160 metrov chodníka stačilo na prepojenie starej a novej časti dediny. Pôvodná cestička síce využívaná bola, no v zimnom alebo daždivom období bol tento prechod z ulice Nová na ulicu Drevenice komplikovaný," priblížila Gvizdová.

Po realizácii projektu, ktorý obec pripravila v spolupráci s MAS, vznikol nový chodník zo zámkovej dlažby. Pribudlo k nemu i osvetlenie. Väčšiu časť realizácie tohto projektu pokryli prostriedky z nenávratného finančného príspevku. Časť chýbajúcich prostriedkov doplnila obec.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

12. – 13. decembra - Štjavnycký vjanočný jarmok 2025

Banská Štiavnica, Kammerhof

12. decembra - Vianočná dedina

Senica, Námestie slobody

12. decembra - Terchovské Vianoce

koncert Bratislava, Veľký evanjelický kostol