Handlová: Hater začal s opravami výtlkov na území mesta

12.02.2024 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Handlová 12. februára (TASR) - Zamestnanci mestskej spoločnosti Hater-Handlová začali v týchto dňoch s opravami výtlkov na komunikáciách v centre mesta a jeho širšom okolí. Práce im umožnili zásoby studenej asfaltovej zmesi z minulého roka, ako i priaznivé klimatické podmienky. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

Akútne opravy studenou asfaltovou zmesou bude Hater vykonávať v centre mesta postupne do vyčerpania minuloročných zásob zmesi. "Celkové opravy výtlkov bude mesto realizovať po spustení výroby asfaltu dodávateľskou spoločnosťou a za vhodných klimatických podmienok. Tie zvyčajne nastanú po ukončení zimného obdobia v marci a apríli," avizovala Paulínyová.

Zamestnanci mesta z oddelenia výstavby podľa nej v súčasnosti vykonávajú obhliadky mestských komunikácií. "Mesto bude opravovať výtlky, teda lokálne narušenia povrchu ciest, ktoré majú plochu približne jeden štvorcový meter a hĺbku od dvoch do desiatich centimetrov, po skončení zimnej údržby, keď vykoná obhliadku niekoľkých desiatok kilometrov komunikácií, ktoré má v správe," doplnila.

Na celkové opravy výtlkov mesto vyčlenilo vo svojom tohtoročnom rozpočte spolu 20.000 eur.
 


 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany