Bratislava: Na ulici Priekopy budú môcť parkovať aj návštevníci
Na ulici Priekopy v bratislavskom Ružinove sa od štvrtka zavádza možnosť parkovania aj pre návštevníkov.

01.02.2024 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

       Bratislava 1. februára (TASR) - Magistrát hlavného mesta o tom informoval na sociálnej sieti. Ozrejmil, že miesta, ktoré mohli byť pre nevysporiadané majetkovo-právne vzťahy pôvodne vyhradené len pre rezidentov, budú po novom slúžiť aj návštevníkom lokality. 
        "Na tejto ulici sa nachádza zdravotné stredisko a aj od obyvateľov sme dostávali spätnú väzbu, že možnosť parkovania pre návštevníkov je tu potrebná," uviedol magistrát. Pre návštevníkov bude parkovanie spoplatnené od pondelka do piatka v čase od 14.00 do 6.00 h.
        Magistrát tiež zrealizoval značenie nových parkovacích miest medzi ulicami Priekopy a Prešovská, pozdĺž Bajkalskej ulice, čím zvýšil počet parkovacích miest v území. Zároveň vznikli nové miesta na krátkodobé zastavenie vzhľadom na potreby neďalekej školy na Prešovskej a Sartorisovej ulici. "Krátkodobé zastavenie bude možné počas pracovných dní v časoch od 7.00 do 8.00 h a od 13.00 do 17.00 h," dodalo mesto.
        Systém Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), ktorý bratislavská samospráva označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili začiatkom roka 2022 v prvých troch zónach - Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. Minulý rok k nim pribudli ďalšie lokality. Spustiť ďalšie nové zóny regulovaného parkovania plánuje hlavné mesto aj v roku 2024, a to v Dúbravke či Karlovej Vsi.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava