Dolný Kubín: Neurologickú JIS v nemocnici zrekonštruovali za viac ako milión eur
Neurologickú JIS v Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne zrekonštruovali za viac ako milión eur.

31.01.2024 | Žilinský kraj | Autor: TASR

        Dolný Kubín 31. januára (TASR) - Okrem stavebných úprav zainvestovali aj do modernej zdravotníckej techniky. TASR o tom informovala hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.
        "Vzniklo osem nových lôžok JIS a jedna dvojlôžková izba pre pacientov, nové sociálne a hygienické priestory pre personál, priestory pre zdravotné sestry, telocvičňa, alternatívna lôžková izba či miestnosť pre psychológa," vymenovala Lacová.
        Súčasťou projektu boli aj investície do materiálno-technologického vybavenia a modernej zdravotníckej techniky. Zvýšila sa tak kapacita, obslužnosť a kvalita zdravotnej starostlivosti. "Vďaka modernej technológii tiež dôjde k zníženiu energetických a prevádzkových nákladov," doplnila riaditeľka odboru zdravotníctva Úradu ŽSK Silvia Pekarčíková.
        Rekonštrukciu a modernizáciu zdravotníckej technológie financovali prostredníctvom nenávratného finančného príspevku vo výške 1.399.418 eur so spolufinancovaním ŽSK v sume 69.971 eur.
        Predsedníčka ŽSK Erika Jurinová pripomenula, že do každého z krajských zariadení pravidelne investujú. "V predchádzajúcom období sme v dolnokubínskej nemocnici zmodernizovali a rozšírili lôžkovú časť ortopedického oddelenia, vynovili sme priestory gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Rekonštrukciou prešlo aj detské oddelenie, pacientov na urgentnom príjme vyšetrujú novými prístrojmi," uviedla.
        Dolnooravská nemocnica má 300 lôžok a pôsobí pre spádovú oblasť 77.000 obyvateľov.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava