Nitra: Respiračné ochorenia i chrípka zatvorili v Nitrianskom kraji 26 škôl
Zdravotníci v Nitrianskom kraji zaznamenali v štvrtom kalendárnom týždni nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 18 percent oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu.

30.01.2024 | Nitriansky kraj | Autor: TASR

        Nitra 30. januára (TASR) - Z celkového počtu 6481 nahlásených akútnych respiračných ochorení tvorili 16 percent chrípkové ochorenia, informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre.
        Najvyššia chorobnosť z hľadiska veku bola zaznamenaná v skupine detí vo veku od nula do päť rokov. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 116 osôb. Najčastejšími komplikáciami boli zápaly prínosových dutín, nasledovali zápaly pľúc a zápaly stredného ucha.
        Vírus chrípky typu A bez bližšej špecifikácie bol potvrdený u 47 pacientov, predovšetkým v okresoch Nové Zámky, Nitra a Levice. Vírus chrípky typu B bez bližšej špecifikácie potvrdili zdravotníci v dvoch prípadoch. 
        Výchovno-vzdelávací proces bol z dôvodu zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení prerušený v 26 školských zariadeniach. Zatvorených bolo 14 materských škôl, desať základných škôl, odborné učilište i špeciálna základná škola. 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava