Zdieľané bicykle v Žiline prekonali v uplynulej sezóne vyše 250.000 kilometrov
Služba zdieľaných bicyklov v Žiline zaznamenala v sezóne 2023 nový rekord.

22.01.2024 | Žilinský kraj | Autor: TASR

        Žilina 22. januára (TASR) - Prekonali celkovú vzdialenosť vyše 250.000 kilometrov, čím ušetrili takmer 40 ton oxidu uhličitého v porovnaní s individuálnou automobilovou dopravou. TASR o tom informovala Katarína Gazdíková zo žilinskej radnice.
        Ako dodala, rástol aj počet registrovaných užívateľov služby zdieľaných bicyklov. Celkový počet registrácií dosiahol na začiatku nového roka 44.797 užívateľov, čo je v porovnaní s rokom 2022 nárast o viac ako desať percent.
        Podľa primátora Petra Fiabáne sa Žilina stala modelovým príkladom pre ďalšie slovenské mestá vo využívaní zdieľaných bicyklov. "Obľuba tohto spôsobu dopravy medzi našimi obyvateľmi každým rokom rastie a mesto tomu prispôsobuje aj rozsah poskytovanej služby. Už dnes môžem povedať, že v nadchádzajúcej sezóne pribudnú ďalšie nové bicykle aj stanovištia, ktorými vychádzame v ústrety potrebám súčasných aj budúcich užívateľov," povedal.
        Celkový počet prenájmov zdieľaných bicyklov počas sezóny dosiahol takmer 200.000. Najaktívnejší užívateľ uskutočnil 713 prenájmov, bicykel využil aj niekoľkokrát denne.
        "Počas zimných mesiacov prevádzkovateľ vykonáva generálnu údržbu bicyklov. Do užívania sa vrátia opäť na jar, pričom presný dátum bude stanovený v závislosti od poveternostných podmienok," priblížila Gazdíková.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava