Ružomberok: V meste treba podľa primátora doriešiť nájomné bývanie aj IBV
V nadchádzajúcom období treba v Ružomberku doriešiť otázku individuálnej bytovej výstavby (IBV) aj nájomné bývanie.

17.01.2024 | Žilinský kraj | Autor: TASR

        Ružomberok 17. januára (TASR) – Primátor Ľubomír Kubáň to v stredu uviedol pre TASR.
        "Prevzali sme si úver 6,1 milióna eur z výstavby plavárne a tieto peniaze by sme chceli dať na rozvojové veci. Rozhodnú o nich poslanci na mestskom zastupiteľstve buď vo februári, alebo v apríli," poznamenal Kubáň.
        Doplnil, že by sa chcel venovať najmä doriešeniu IBV v lokalitách Dielec a Gejdák. Podľa jeho slov treba urgentne riešiť aj nájomné bývanie, dostavbu bytových domov na Plavisku. "No a uvidíme, ako dopadneme s plavárňou, ako sa poslanci rozhodnú. Jedna z alternatív je výstavba novej plavárne. Druhá alternatíva je, že budeme rekonštruovať tú starú," povedal primátor.
        Mesto takisto uspelo so žiadosťou o nenávratné finančné prostriedky na ministerstve hospodárstva. Za viac ako 130.000 eur v tomto roku v meste vybudujú 23 nabíjacích staníc na elektromobily, jedna bude rýchlonabíjacia.
        V minulom roku v rámci projektu smart technológií v meste vymenili vyše 330 kusov svietidiel za novšie a úspornejšie. "Vďaka úveru od Environmentálneho fondu vo výške 2,8 milióna eur zas v budúcich mesiacoch komplexne zrekonštruujeme verejné osvetlenie v meste i mestských častiach," priblížil Kubáň. Podľa jeho slov je to oblasť, kde sa roky neinvestovali takmer žiadne financie. "Na stĺpoch verejného osvetlenia a svietidlách to napokon aj vidieť," dodal.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava