Polícia: Uvoľnené kusy ľadu z áut zapríčinili v trnavskom regióne tri nehody
Padajúci ľad z auta zapríčinil v pondelok (8. 1.) v trnavskom regióne tri dopravné nehody. Informuje o tom trnavská polícia. 

09.01.2024 | Trnavský kraj | Autor: TASR

Trnava 9. januára (TASR) - Na cestnom obchvate Trnavy zletel kus ľadu z neočisteného návesu kamióna a prerazil čelné sklo protiidúceho auta. Jeho vodič utrpel poranenie hlavy a bol odvezený na ošetrenie do trnavskej nemocnice. Pri Dunajskej Strede sa v ranných hodinách neznámeho auta uvoľnili kusy ľadu, ktoré poškodili čelné sklo za ním idúceho vozidla značky VW Transporter. Podobne pri Popudinských Močidľanoch v okrese Senica kus ľadu odletel z protiidúceho nákladného auta a poškodil čelné sklo osobného vozidla. Celková škoda na týchto autách sa vyšplhala na 4500 eur. 

"Vodiči, ktorým ľad poškodil vozidlá, kontaktovali políciu. Vo všetkých prípadoch však vodiči, ktorí nehody zavinili, z miesta odišli a v jazde bez zastavenia pokračovali," uvádza polícia. Upozorňuje preto, že vodiči sú v zmysle zákona povinní pred jazdou odstrániť z vozidla a aj z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť. "V prípade, ak dôjde k poškodeniu auta v dôsledku uvoľneného ľadu, môžu policajti uložiť vinníkovi na mieste blokovú pokutu až do 50 eur. Ak dôjde k závažnejším následkom, pokuta sa môže vyšplhať až na 650 eur," uvádza.
 

Zároveň sú vodiči áut, z ktorých sa ľad uvoľní a poškodí iné vozidlo, povinní zastaviť a zostať na mieste nehody až do príchodu polície. Ak si túto povinnosť nesplnia, môže im v správnom konaní hroziť sankcia vo výške až do 1000 eur, v závažnejšom prípade až do 1300 eur a zákaz činnosti až do päť rokov.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava