MsKS a mestská knižnica v Revúcej prechádzajú modernizáciou

19.12.2023 | Banskobystrický kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Revúca 19. decembra (TASR) - Mestské kultúrne stredisko (MsKS) v Revúcej i mestská knižnica S. Reussa prechádzajú modernizáciou za vyše 320.000 eur. Vďaka dotácii sa v dome kultúry podarilo obnoviť divadelnú sálu a zaobstarať nové vybavenie. Na sociálnej sieti o tom informovala samospráva.

V MsKS sa vďaka projektu zmodernizovalo materiálno technické a technologické vybavenie. Nové vybavenie získalo napríklad audiovizuálne štúdio, čo prispeje k archivácii kultúrnych podujatí. "Novinkou je aj svetelná technika, ozvučenie a projekcia v divadelnej sále. Obstaraním žiaričov a čističky vzduchu sa zlepšili hygienické štandardy MsKS," dodala samospráva.

Celkové náklady na modernizáciu domu kultúry predstavujú viac ako 212.000 eur, takmer 180.000 eur pokrýva dotácia z európskych zdrojov. "Nevyhnutné boli aj investície do kanalizácie v MsKS, ktorej časté upchávanie spôsobovalo vytápanie prízemia splaškami," dodalo mesto s tým, že na rekonštrukciu kanalizácie išlo viac ako 32.000 eur.

Súčasťou zmien v MsKS v Revúcej je aj modernizácia priestorov mestskej knižnice S. Reussa, ktorej skolaudovanie sa uskutoční začiatkom februára. Na rekonštrukciu knižnice získalo mesto z Fondu na podporu umenia 82.000 eur, celkové náklady predstavujú takmer 110.000 eur.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava