Vláda schválila investičnú pomoc firme Kuenz-SK vo výške dva milióny eur

20.11.2023 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

Bratislava 20. novembra (TASR) - Spoločnosť Kuenz-SK dostane štátny investičný stimul dva milióny eur na rozšírenie výroby existujúcej prevádzkarne závodu na výrobu žeriavov na manipuláciu s kontajnermi v Kechneci (okres Košice-okolie). Firma preinvestuje 19 miliónov eur a do konca roka 2028 vytvorí 15 nových pracovných miest. Vyplýva to z materiálu, ktorý v pondelok schválila vláda.

"V rámci realizácie investičného zámeru dôjde k výstavbe novej výrobnej haly, novej montážnej haly a k obstaraniu nových technológií. Prijímateľ plánuje vynaložiť do konca mája 2026 investičné náklady na obstaraný dlhodobý hmotný majetok vo forme budov, strojov, prístrojov a zariadení minimálne vo výške 19 miliónov eur," uviedlo MH v predkladacom návrhu.

Cieľom investičnej pomoci je podľa MH podpora hospodárskeho a regionálneho rozvoja, konkurencieschopnosti a vytvárania pracovných miest.

Spoločnosť Kuenz-SK vznikla v roku 2002. Predmetom jej činnosti je výroba účelových strojov (okrem elektročastí) a projekčné, grafické, kresličské a konštrukčné práce spojené s vyhotovením technickej dokumentácie pre strojársku výrobu. Jej jediným spoločníkom je rakúska firma Künz Holding GmbH, ktorá má vedúce postavenie medzi výrobcami automatických elektrolýzových žeriavov a zároveň je špecialistom na vybavenia vodných elektrární.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava