Armáda buduje na východe Slovenska dočasné ubytovanie pre ľudí po zemetrasení

13.11.2023 | Prešovský kraj | Autor: M.Černý

Na snímke objekty poškodené zemetrasením v Nižnej Sitnici. Archív TASR.

Humenné 13. novembra (TASR) - Ozbrojené sily Slovenskej republiky (OSSR) budujú na východe Slovenska dočasné kontajnerové ubytovanie pre ľudí postihnutých zemetrasením. Ako informujú na sociálnej sieti, vojaci sú už týždeň v Nižnej Sitnici a v Baškovciach. Počas uplynulého víkendu tu pripravovali priestory pre osadenie ubytovacích kontajnerov.

"Budú slúžiť pre ľudí, ktorí po zemetrasení nemajú veľa možností ako si zabezpečiť bývanie. Odborníci na civilno-vojenskú spoluprácu (CIMIC) z 57. samostatného oddielu OS SR pre špeciálne operácie zabezpečili dohovory, zhromaždili potrebné informácie, navrhli riešenia a koordinujú práce zúčastnených od samého začiatku," uvádzajú OSSR.

Príslušníci michalovského 902. ženijného práporu a seredského 91. ženijného pluku už zrealizovali úpravu terénu a pripravili priestory na uloženie ubytovacích kontajnerov.

"Hlohovecký 53. prápor poľných služieb má zodpovednosť za privezenie a osadenie, pre tento čas štyroch ubytovacích kontajnerov. Len čo to podmienky dovolia, budeme pokračovať a po nevyhnutných búracích prácach zriadime ďalšie dva obytné kontajnery a jednu sociálnu súpravu," dodávajú OSSR.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1.decembra - Trh regionálnych výrobcov

Odovzdávanie certifikátov Regionálny produkt Horehronie, Brezno

1. decembra - Vianoce v čipke

Vernisáž výstavy Trebišov

1. decembra - Krása slovenského ľudového odevu

Vernisáž výstavy Považská Bystrica