Večerným Smolenickým zámkom budú sprevádzať grófky Pálffyové

30.10.2023 | Trnavský kraj | Autor: D.Ondrušková

Na snímke zámok Smolenice. Archví TASR.

Smolenice 30. októbra (TASR) - Grófky Paulína a Lucia Pálffyové budú od pondelka do stredy (1. 11.) v podvečerných hodinách sprevádzať záujemcov po Smolenickom zámku. Na večerných prehliadkach v svetle lampášov si návštevníci vypočujú príbeh jedného z najznámejších rodov Uhorska. Prehliadka dostala názov Osudové ženy Jozefa Pálffyho, informovala o tom PR manažérka Smolenického zámku Martina Andrisová.

Večerné prehliadky so začiatkom na nádvorí sa budú konať v čase od 17.00 do 20.00 h. "Chceme v tomto dušičkovom čase turistom priniesť originálny zážitok. Zažijú cestu časom a preniknú do tajomstiev minulosti zámku," uviedla. Podujatie je vhodné aj pre deti. Účastníci budú mať zároveň okrem pre verejnosť bežne nedostupných priestorov možnosť pozrieť si novú expozíciu v zámockej kaplnke s názvom Odievanie v premenách času: od renesancie po secesiu. Smolenický zámok naďalej zostáva otvorený počas jesenných prázdnin denne od 11.00 do 15.00 h.

"Počas dňa môžu návštevníci tiež využiť stále prístupné turistické chodníky v Smoleniciach, ktoré sú vhodné na prechádzku v jesennej prírode Malých Karpát. Počas októbra je otvorená aj jaskyňa Driny," doplnil výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism Alexander Prostinák.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina