Mesto Michalovce plánuje zvýšiť daň z nehnuteľnosti

26.10.2023 | Košický kraj | Autor: D.Semanová

Ilustračné foto. Archív TASR

Michalovce 26. októbra (TASR) - Mesto Michalovce plánuje upraviť sadzby dane z nehnuteľnosti. V súvislosti s tým v súčasnosti pripravuje všeobecne záväzné nariadenie. Sadzby ostatných miestnych daní zostanú nezmenené. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa mesta Mária Stričková.

"Mesto pristupuje k úpravám sadzieb dane z nehnuteľnosti jednak z dôvodu zmien v legislatíve s dosahom na nižší nárast príjmov z podielových daní, ako aj z dôvodu legislatívnych zmien, ktoré značnou mierou negatívne ovplyvňujú príjmy a výdavky mesta a znamenajú zhoršenie finančnej situácie," uviedla.

Ako spresnila, ide o zmeny týkajúce sa zvyšovania minimálnej mzdy, valorizácie miezd, zvyšovania cien energií a inflácie. "Mesto si uvedomuje zložitosť finančnej situácie občanov, ale pre udržanie poskytovania verejnoprospešných služieb, kultúrnych či športových aktivít, ako aj pre zachovanie sociálnych podmienok je značne zvýšená potreba zdrojov z rozpočtu mesta," dodala radnica.

Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Božik avizoval, že viaceré mestá a obce na Slovensku budú od budúceho roka zvyšovať miestne dane a poplatky. Podľa neho pôjde o značnú časť.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany