Bosorky sa po roku vrátia do Vlastivedného múzea v Galante

23.10.2023 | Trnavský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Galanta 23. októbra (TASR) - Na dobrodružstvá pri svetle sviečok a lampášov pozýva v sobotu 28. októbra Vlastivedné múzeum (VM) v Galante. Pripravilo podujatie Bosorky v múzeu, počas ktorého od 18.00 do 21.00 h budú dospelí i detskí návštevníci lúštiť hádanky. Informovala o tom Judit Pukkai z VM.

Zábavné rodinné podujatie organizuje VM od roku 2017 a patrí k najnavštevovanejším v rámci celého roka. "Vždy v poslednú októbrovú nedeľu sa k nám vrátia duchovia, bosorky, záhady a tajomstvá," uviedla. Návštevníci si podľa nej Bosorky v múzeu rýchlo obľúbili a opakovane sa vracajú. Okrem ježibáb sa môžu tešiť aj na katov a starobylé mučiace nástroje. "Očakávame nielen odvážne deti, ale aj zvedavých dospelých, mládež a staršiu generáciu. Pre všetkých sú pripravené špeciálne úlohy. Pracovníci múzea budú veľmi radi, keď návštevníci prídu na podujatie v tematických kostýmoch," doplnila Pukkai.

Počas návštevy múzea sa záujemcovia môžu zoznámiť aj so stálymi expozíciami Mestská bytová kultúra, Sakrálne pamiatky, Tradičná ľudová kultúra galantského regiónu, Lekáreň, Výtvarní umelci regiónu, Mlyny a mlynárske remeslo, Archeologická lokalita Gáň-Brakoň a Numizmatická výstava v trezore.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany