V Piešťanoch obnovili vnútroblok na Teplickej ulici

23.10.2023 | Trnavský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Piešťany 22. októbra (TASR) - Takmer 240.000 eur si vyžiadala v Piešťanoch premena málo funkčného vnútrobloku na Teplickej ulici na moderný polyfunkčný areál. Stalo sa tak v priebehu niekoľkých uplynulých mesiacov tohto roka, podľa primátora Petra Jančoviča je určený všetkým vekových kategóriám.

"Vznikol tu prorodiný priestor. Prajem si, aby v ňom spolu trávili voľný čas rodiny a priatelia, aby prežívali spoločné chvíle v oddychovej zóne a deti sa hrali na ihriskách," uviedol.

Revitalizácia vnútrobloku s obytnými domami, v ktorých žije približne 1200 obyvateľov, priniesla do priestoru nemálo zmien, no projektanti využili aj viacero pôvodných prvkov. Vznikli oddychové zóny s možnosťami stolovania prístupného aj pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu. Súčasťou obnovy bola i rekonštrukcia existujúcich chodníkov, doplnenie nových spevnených plôch, regenerácia zelene, realizácia pitnej fontánky a hmlovej brány. Do priestoru pribudli tiež nové lavičky, stojany na bicykle a odpadkové koše.

Na realizáciu mesto využilo prostriedky z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 191.766 eur. Mesto sa podieľalo sumou 55.511 eur.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany