Parkovacie domy na Saratovskej a Wolkrovej plánujú stavať budúci rok

27.09.2023 | Bratislavský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Bratislava 27. septembra (TASR) - Parkovacie domy na Saratovskej a Wolkrovej ulici v Bratislave plánujú začať stavať v roku 2024. Ich dokončenie sa odhaduje o rok neskôr. Vyplýva to zo zverejneného zámeru, ktorý do procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA) predložilo hlavné mesto.

Oba návrhy počítajú s nahradením existujúceho parkoviska objektom parkovacieho domu a tým zvýšením kapacity počtu parkovacích miest pre okolitú bytovú zástavbu. Parkovací dom Saratovská sa plánuje ako dvojpodlažný so spodným podlažím sčasti zapusteným do terénu a má poskytnúť celkovo 196 parkovacích miest. Celkové náklady sú v predloženom zámere odhadované približne na 4,75 milióna eur.

Parkovací dom Wolkrova poskytne 147 parkovacích miest a jeho celková cena sa odhaduje na 3,5 milióna eur. "V súčasnosti je v lokalite nedostatočný počet parkovacích miest a vozidlá sú často zaparkované aj na neoznačených miestach. Realizáciou zámeru dôjde k uprataniu dopravy v širšom území," uviedlo hlavné mesto v zámere. Navrhovaný parkovací dom je trojpodlažný so spodným podlažím sčasti zapusteným do terénu.

Okolie oboch objektov plánuje mesto upraviť nízkou, prípadne vzrastlou zeleňou podľa projektu sadových úprav.  V septembri sa hlavné mesto vyjadrilo, že plánuje parkovací dom aj na Topoľčianskej ulici v Petržalke. "Cieľom P+R parkovacieho domu je znížiť objem individuálnej automobilovej dopravy smerujúcej do centra mesta a rezidenčných zón a zachytávať vodičov podľa možnosti na okraji územia Bratislavy," spresnilo mesto. Deklarovalo, že na rozšírení siete záchytných parkovísk pracujú ako na jednej z priorít mesta.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

14. júna Medový festival bardejovského medu

Bardejov, Radničné námestie

14. – 15. júna - Hornonitrianske folklórne slávnosti

Prievidza

14. – 15. júna - Staroturiansky jarmok

Stará Turá, Dom kultúry Javorina