Prievidza: Na Ulici J. Fándlyho pribudnú nové parkovacie miesta

18.09.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Prievidza 18. septembra (TASR) - Nové parkovacie miesta pribudnú v tomto období na Ulici J. Fándlyho v Prievidzi. Do vybudovania spevnených plôch investuje samospráva približne 13.000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Krajčiová.

"Predmetom zákazky boli búracie práce v podobe odstránenia existujúcich konštrukcií základových pásov, betónových konštrukcií a konštrukcie vodomernej šachty, vybúranie napílenej časti vozovky a obrubníkov," načrtla Krajčiová. Zhotoviteľ podľa nej zabezpečil i zemné práce v podobe výkopu zeminy pre uloženie spodných vrstiev spevnenej plochy a výkop ryhy pre osadenie nových obrubníkov, následne i samotné vybudovanie spevnenej plochy z betónovej dlažby. Vodiči budú mať na nej k dispozícii päť nových parkovacích miest.

Dodávateľom prác je spoločnosť Manduch so sídlom v Ludaniciach. "Spoločnosť má finálnu stavbu odovzdať najneskôr v polovici októbra, no už teraz sa realizuje napájanie asfaltových vrstiev a terénne úpravy," popísala vedúca odboru stavebného poriadku, výstavby a životného prostredia mestského úradu Andrea Nikmonová.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

23. – 24. február - Krňačky Chopok

5. ročník o Veľkú cenu Jasnej Brezno

24. február - V jednom je sila

Stretnutie jednorodičov Bratislava, Staré lýceum

24. február - Majstri Pravnianskej doliny

Stretnutie remeselníkov Nedožery-Brezany