Materská škola v Porube má nové kúpeľne i vykurovanie

18.09.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Poruba 17. septembra (TASR) - Obdobie letných prázdnin využila obec Poruba v okrese Prievidza na rekonštrukciu miestnej materskej školy (MŠ). Deti a zamestnanci tam majú k dispozícii vynovené toalety, výmenou prešli i kotle.

Samospráva počas leta zabezpečila kompletnú rekonštrukciu kotolne v MŠ a v jedálni. "Od roku 1997, keď bol do budovy zapojený plyn, tam neprebehla žiadna rekonštrukcia a kotolňa bola na hrane životnosti," spomenul starosta Tomáš Tóth.

Obci sa podľa neho podarilo vymeniť existujúce kotly za kondenzačné úsporné s tým, že je tam aj nové riadenie a riadiaca jednotka, ktoré zabezpečia inteligentné fungovanie pri vykurovaní priestorov a obec tak dokáže kúrenie spúšťať aj cez aplikáciu.

Rekonštrukciou prešli i kúpeľne a toalety v oboch triedach. "Od roku 1985, keď bola stavba odovzdaná do užívania, v tejto časti neprebehla žiadna rekonštrukcia. Išli sme kompletne od základov, menili sme všetky rozvody vody, kúrenia a odpadových vôd," priblížil Tóth.

Do rekonštrukcie kotolne podľa neho samospráva investovala 12.000 eur, do rekonštrukcie kúpeľní 59.000 eur. Náklady hradila z rozpočtu obce a dotácií.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. apríla - Slávnostné uvedenie Zámockej Medoviny

Smolenický zámok

20. apríla - Otvorenie letnej turistickej sezóny na hornej Nitre

Bojnice

20. – 21. apríla - Bratislavské mestské dni

Bratislava