Samospráva Bánoviec nad Bebravou plánuje zabezpečiť opravu vybraných chodníkov

14.09.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Bánovce nad Bebravou 14. septembra (TASR) - Samospráva Bánoviec nad Bebravou plánuje zabezpečiť opravy vybraných úsekov chodníkov na území mesta. S prácami začne dodávateľ v týchto dňoch. Informovala o tom bánovská radnica v tlačovej správe.

Oprava vybraných úsekov komunikácií bude spočívať v odstránení pôvodného liateho asfaltového krytu, ošetrení poškodenej podkladovej betónovej vrstvy a nanesení novej trojcentimetrovej asfaltobetónovej krycej vrstvy s finálnou zálievkou spojov.

Mesto má v pláne opraviť približne 13.600 štvorcových metrov (m2) plochy komunikácií pre peších. Primátor Róbert Gašparík pred časom pre TASR uviedol, že k prácam pristupuje samospráva preto, lebo ide o veľký investičný dlh z minulosti. "Rekonštruovať budeme chodníky, ktoré sa nachádzajú v najkritickejšom stave. Vybrali sme ich podľa kľúča, máme zmapované celé mesto, čo sa týka chodníkov. Tie boli rozdelené do troch kategórií, červenej, žltej a zelenej, pričom červená je najkritickejší stav," priblížil Gašparík.

Na investíciu vyčlenila radnica v rozpočte mesta viac ako 350.000 eur. Firma by mala práce dokončiť do dvoch mesiacov odo dňa prevzatia staveniska.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. júla - Huncokárske slávnosti Modra

areál mestskej vily a Penzión Huncokár, Piesok

20. júla - Dni Štefánika

4. ročník Medzinárodného pochodu k pocte Milana Rastislava Štefánika Brezová pod Bradlom

21. júla - Turčianska harmonika

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny