Most ponad rieku Belá zrekonštruovali za vyše pol milióna eur

11.09.2023 | Žilinský kraj | Autor: M.Mlynárová

Ilustračné foto. Archív TASR.

Liptovská Kokava 11. septembra (TASR) – Zrekonštruovaný most v Liptovskej Kokave ponad rieku Belá odovzdali do užívania. Obnova si vyžiadala investíciu takmer 600.000 eur. Informovala o tom hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.

Práce na moste v dĺžke 66 metrov sa začali v apríli tohto roka. Súčasťou prác bolo vybudovanie nových krajných opôr, zosilnenie existujúcich medziľahlých pilierov a zosilnenie konštrukcie. Most bol provizórnym premostením ešte z čias vojnového obdobia.

"Prácami sme zvýšili únosnosť mosta z pôvodnej normálnej zaťažiteľnosti sedem ton na 12 ton a z pôvodnej výhradnej zaťažiteľnosti 16 ton na 41 ton. To znamená, že odteraz je prejazdný aj pre ťažkú nákladnú dopravu," uviedol riaditeľ liptovského závodu Správy ciest ŽSK Martin Lang.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

25. decembra - Privítanie prvého letu na linke Gdańsk - Poprad - Tatry

Poprad - Tatry letisko

25. decembra - Vlachovská gubajka a Štefánska zábava

tradičné zvykoslovie spojené s pochôdzkou obcou Vlachovo

27. decembra - Pastierske hry vianočné

Sprievod obcou s účinkujúcimi Lom nad Rimavicou