Mesto Myjava rieši zvýšený výskyt nelegálnych skládok

22.08.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: V.Miček

Ilustračné foto. Archív TASR.

Myjava 22. augusta (TASR) - Mesto Myjava zaregistrovalo v poslednom období zvýšený výskyt nelegálnych skládok na svojom území. TASR o tom informoval hovorca mesta Marek Hrin.

Tie nielen špatia okolie, ale môžu byť aj hrozbou pre životné prostredie. "Ide najmä o vykladanie orezov drevín na verejné priestranstvá mimo vyhlásených termínov zberu, ktorý mesto realizuje dvakrát do roka. Ale vyskytujú sa aj vrecia s komunálnym či dokonca stavebným odpadom odhodené v kríkoch, priekopách pri ceste alebo v nesprávnych odpadových nádobách," uviedol Hrin.

Mesto muselo v dôsledku nerešpektovania pravidiel zberu a triedenia odpadu v uplynulých týždňoch odstrániť z mestskej časti Turá Lúka kontajner určený na zber použitého oleja. "Ten niekto poškodil a navyše bola táto nádoba permanentne zneužívaná na vyhadzovanie iných druhov komunálneho odpadu, použitých plienok, bioodpadu a takisto sa na tomto mieste objavovala nelegálna skládka," informoval hovorca mesta.

Ako doplnil, ide o priestupok na úseku životného prostredia a porušenie platného všeobecne záväzného nariadenia. Za takéto konanie je možné uložiť pokutu až do výšky 1500 eur.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

19. júla - Huncokárske slávnosti Modra

areál mestskej vily a Penzión Huncokár, Piesok

20. júla - Dni Štefánika

4. ročník Medzinárodného pochodu k pocte Milana Rastislava Štefánika Brezová pod Bradlom

21. júla - Turčianska harmonika

Martin, SNM-Múzeum slovenskej dediny