Partizánske pokračuje s výstavbou kompostárne

20.07.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: A.Moštková

Ilustračné foto. Archív TASR.

Partizánske 20. júla (TASR) - Samospráva Partizánskeho pokračuje vo výstavbe mestskej kompostárne na spracovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu (BRKO). Investíciu v hodnote viac ako tri milióny eur v areáli bývalých Závodov 29. augusta financuje z fondov Európskej únie. Informoval o tom primátor Jozef Božik.

"Najviac pokročili práce na objekte kompostovacích boxov, kde pribudlo oblúkové zastrešenie, hydraulické vráta, prevzdušňovacie a zavlažovacie potrubia technologickej časti," priblížil Božik.

Súčasne dodávateľ podľa neho zabezpečuje stavebné práce na výstavbe múrov prijímacích boxov, biofiltra, prijímacej haly a rozvodov dažďovej, technologickej a pitnej vody, ako aj elektroinštalácie k jednotlivým technologickým častiam stavby.

Kompostáreň by mala ročne prijať 3250 ton BRKO, z toho 950 ton kuchynského odpadu a 2300 ton zeleného BRKO. Zhodnocovať tam mesto bude BRKO z údržby parkov, cintorínov, mestskej zelene, záhrad obyvateľov a kuchynský odpad.

Dodávateľom prác je spoločnosť ViOn zo Zlatých Moraviec. Mesto jej v zmysle štvrtého dodatku zmluvy o dielo za stavebné práce zaplatí 1.964.651,65 eura. Práce by mala dokončiť do polovice októbra.

Na projekt kompostárne vrátane technológií získala samospráva financie z Operačného programu Kvalita životného prostredia, Ministerstvo životného prostredia SR jej na tento účel schválilo nenávratný finančný príspevok vo výške 2.938.640,58 eura.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

1.decembra - Trh regionálnych výrobcov

Odovzdávanie certifikátov Regionálny produkt Horehronie, Brezno

1. decembra - Vianoce v čipke

Vernisáž výstavy Trebišov

1. decembra - Krása slovenského ľudového odevu

Vernisáž výstavy Považská Bystrica