Centrum mesta ožije príbehom o poslednom trenčianskom katovi

29.06.2023 | Trenčiansky kraj | Autor: TASR

Na snímke Trenčiansky hrad. Archív TASR.

Trenčín 29. júna (TASR) - Začiatok prázdnin i kultúrneho leta v Trenčíne odštartuje v piatok (30. 6.) a v sobotu (1. 7.) v poradí ôsmy ročník podujatia Príbehy z Trenčína. Multižánrová open air šou tentoraz predstaví posledného trenčianskeho kata. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

"Príbehy z Trenčína už sú v našom meste pojmom. Každoročne sa nimi začínajú prázdniny aj kultúrne leto. Vďaka ich predchádzajúcim ročníkom sme spoznali príbehy vodníka Valentína, mestského bubeníka Štefana, legendu o šašovi Porrovi, o trenčianskom prievozníkovi Jozefovi Malotovi, o opátovi Štefanovi, o komorníčke kráľovnej Barbory Celjskej Agáte aj o rímskom vojakovi Severusovi. Za sedem rokov tak navštívilo Príbehy z Trenčína viac ako 42.000 návštevníkov," uviedla hovorkyňa.

Povolaniu kata sa autor literárnej predlohy a režisér Vlado Kulíšek celé roky vyhýbal. Tentoraz sa mu však podarilo nájsť príbeh posledného trenčianskeho kata Mateja Roška, ktorý podľa jeho slov nie je až taký hrôzostrašný.

Otvorenie podujatia naplánovali organizátori po obidva dni o 21.30 h. Šou pod holým nebom, plná efektných svetelných zobrazení a jedinečných akrobatických výkonov, sa bude odohrávať v centre mesta, priamo na Mierovom námestí.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

26. júla - Novohradský folklórny festival

Fiľakovo, hradné nádvorie

27. júla - Dolnoliptovské folklórne slávnosti

Lúčky, amfiteáter

27. – 28. júla - Folklórne slávnosti pod Kráľovou hoľou

Liptovská Teplička