Horné Orešany: V obci pokračujú s rekonštrukciou mosta

29.05.2023 | Trnavský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto: Archív TASR.

Horné Orešany 28. mája (TASR) - Rekonštrukcia mosta nad potokom Parná v obci Horné Orešany v okrese Trnava postupne pokračuje. Správa a údržba ciest (SÚC) Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) v uplynulých dňoch spojila ľavý breh potoka s pravým. TASR o tom informovala krajská správa údržby ciest.

Ako doplnila, finálnemu ukladaniu nosníkov predchádzalo debnenie, armovanie a následná betonáž prechodových dosiek. Po uložení nosníkov nasledovalo debnenie a armovanie priečnikov, úprava svahov a koryta potoka a betonáž priečnikov.

"Postupne sa pokračovalo podlahou, na ktorej sa uskutočnilo debnenie, armovanie, osadenie odvodňovačov, debnenie čiel a betonáž nosnej konštrukcie. Okrem toho prebehla výroba armokošov pre rímsy, armovanie ríms a realizácia ich kotiev, ako aj podláh pre prefabrikáty ríms a ich osádzanie, debnenie a betonáž prvej časti," uviedla SÚC TTSK.

Rekonštrukcia mosta si vyžiadala úplnú uzáveru na ceste II/502 v obci od 15. marca a trvať by mala štyri mesiace. Dočasným dopravným značením je vyznačená obchádzková trasa pre tranzitnú nákladnú dopravu z Modry cez Budmerice, Ružindol, Biely Kostol a Trnavu ďalej smerom na Trstín. Pre osobnú dopravu je obchádzka vedená z Dolných Orešian cez Košolnú a Suchú nad Parnou.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

21. - 28. septembra - Dni Ukrajiny v Košiciach

mestský park

21. – 24. septembra - Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!

Čičmany, kaštieľ

22. – 24. septembra - Vinobranie Pezinok

Tradičné oberačkové slávnosti s kultúrnym programom