Košice: Na ZŠ Tomášikova otvorili zrekonštruovaný bazén

22.05.2023 | Košický kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto. Archív TASR.

Košice 22. mája (TASR) - Na Základnej škole Tomášikova v Košiciach otvorili v uplynulých dňoch zrekonštruovaný bazén. Žiaci ho môžu opäť využívať po trojročnej prestávke. Slúžiť má hlavne počas hodín telesnej výchovy, ale aj na plavecké výcviky škôl z celého mesta. Rekonštrukcia stála viac ako 101.000 eur. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.

"Vymenil sa celý strop a dali sa z neho preč aj staršie kazety. Ešte predtým sa tu vymaľovalo a položili nové kachličky. Deti sa veľmi tešia, mnohé tu plávajú aj poobede počas plaveckých krúžkov. Budúci školský rok plánujeme pre našich prváčikov, že tam pravidelne budú mať aj jednu z hodín telesnej výchovy," uviedla riaditeľka školy Renáta Obšatníková.

Ide najväčší bazén v rámci košických škôl. Dlhý je 20 metrov, široký desať metrov a jeho hĺbka je od 0,7 do 1,3 metra. Po letných prázdninách sa uvažuje aj nad možnosťou jeho prenájmu pre kluby plaveckých športov alebo občianske združenia na svoje pohybové aktivity.

Magistrát pripomína, že v závere júna končí svoju prevádzku Mestská krytá plaváreň (MKP), ktorá sa postupne zmení na Národné olympijské centrum plaveckých športov Košice. Podľa primátora Jaroslava Polačeka má mesto počas jeho výstavby pripravené viaceré náhradné riešenia.

Okrem bazéna v ZŠ Tomášikova bude možné využívať aj plavárne v ZŠ Trebišovská, Družicová, Ľ. Podjavorinskej a v bývalej ZŠ Exnárova. Najmä pre kluby plaveckých športov bude na základe dohody s Košickým samosprávnym krajom k dispozícii aj 25-metrový bazén na Strednej odbornej škole na Učňovskej ulici v Šaci. V letných mesiacoch budú už tradične k dispozícii kúpaliská Červená hviezda a Rumanova.

„Sme si vedomí, že dočasným zatvorením bazénov na MKP si športové kluby a verejnosť budú musieť zvyknúť na nový harmonogram prevádzky bazénov v meste. Takisto chceme vyjsť v ústrety seniorom alebo rodinám s deťmi, ktorí pravidelne chodia rekreačne plávať a takýto pohyb je pre nich dôležitý aj zo zdravotného hľadiska," povedal. Keďže zrekonštruovali viaceré bazény v školách, podľa jeho slov tam budú môcť presunúť aj niektoré športové aktivity z plavárne.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

6. – 8. októbra - Biela noc

Košice

7. októbra - Otvorenie nového náučného chodníka v oblasti Brezovských Karpát

Prašník, Pustá Ves

8. októbra - Bardejovská burza starožitností a kuriozít 2023

Radničné námestie Bardejov