V Gbeloch bude súťažná prehliadka detských folklórnych súborov

14.03.2023 | Trnavský kraj | Autor: TASR

Na snímke súťažná prehliadka detských folklórnych súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín a sólistov 20. marca 2018 v Dome kultúry v Gbeloch. FOTO TASR - Vladimír Miček.

Gbely 14. marca (TASR) - Regionálna súťažná prehliadka detských folklórnych súborov okresov Senica a Skalica, ktorá je súčasťou 29. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky detských folklórnych súborov s názvom Eniki beniki, sa uskutoční v stredu 15. marca od 11.00 h v Dome kultúry v Gbeloch. TASR o tom informoval za organizátorov Miroslav Koprla.

V súťažnej časti prehliadky sa predstavia detské folklórne súbory so súťažnými pásmami. "Súbor Nádej z Kuklova a Smolinského sa predstaví s vystúpením Za stodoú na úkach, Valšátko z Holíča predvedie pásmo Chlebík, pagáče, koláče. Studnička z Borského Mikuláša sa predstaví s programom Tancovaua Adamica s Adamem a Raubíri zo Skalice ukážu pásmo Bude z tebja dobrý chlap!," uviedol Koprla.

Pre vedúcich súťažiacich detských folklórnych súborov sa v rámci podujatia uskutoční hodnotiaci a rozborový odborný seminár. "Víťazný kolektív postúpi na krajskú súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov Trnavského kraja - Záhorie spieva a tancuje, ktorá sa uskutoční 25. apríla v Dome kultúry v Senici," doplnil Koprla.

Podujatie organizuje Záhorské osvetové stredisko v Senici, ktorého zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj a mesto Gbely. Vyhlasovateľom, odborným garantom a hlavným partnerom je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia Ministerstva kultúry SR.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

31. marca - Veľkonočné trhy Rožňava, Rožňava

Námestie baníkov

1. apríla - Zásadný víkend - 10.000 stromov

Bratislava, aleja vedúca k Jarovskej bažantnici

2. apríla – 50 rokov sídliska Petržalka

Bratislava, Námestie hraničiarov