Nová cyklotrasa prepojí tri nitrianske mestské časti
Podnadpis článku...

07.03.2023 | Nitriansky kraj | Autor: D.Švelková

Ilustračné foto: Archív TASR.

Nitra 7. marca (TASR) - Nová vznikajúca cyklotrasa v Nitre prepojí mestské časti Mlynárce, Diely a Klokočinu. Magistrát v priebehu februára ukončil všetky vegetačné práce a aktuálne pripravuje celú trasu na jednotlivé konštrukčné vrstvy, informoval odbor dopravy na Mestskom úrade v Nitre. Práce majú byť ukončené najneskôr do októbra tohto roka.

Projekt v hodnote viac ako 1,268 milióna eur je financovaný z dotácie z Integrovaného regionálneho operačného programu, z ktorého samospráva financuje 95 percent nákladov. Mesto sa podieľa na výstavbe spolufinancovaním vo výške päť percent.

Cyklotrasa bude mať deväť úsekov. Začínať sa bude na Dubíkovej ulici v Mlynárciach. Ďalej bude pokračovať na trase Štúrova - Pražská - Kmeťova (Viničky) - Popradská - Murániho - Partizánska - Beethovenova - Bizetova. Končiť sa bude na križovatke Hviezdoslavova a Kmeťova na Klokočine.

Súčasťou cyklistického prepojenia bude nové železničné priecestie pre chodcov a cyklistov. Vznikne pri starom cintoríne. Obyvatelia môžu počítať aj s rozširovaním priechodov pre chodcov, ktoré budú bezbariérové, vrátane dlažby pre nevidiacich.

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

31. marca - Veľkonočné trhy Rožňava, Rožňava

Námestie baníkov

1. apríla - Zásadný víkend - 10.000 stromov

Bratislava, aleja vedúca k Jarovskej bažantnici

2. apríla – 50 rokov sídliska Petržalka

Bratislava, Námestie hraničiarov