ZŠ Mirka Nešpora v Prešove prešla rozsiahlou rekonštrukciou

07.03.2023 | Prešovský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto: Archív TASR.

Prešov 7. marca (TASR) - Mesto Prešov ukončilo rozsiahlu rekonštrukciu Základnej školy Mirka Nešpora. Ako TASR informovala tlačová referentka mestského úradu Lenka Šitárová, budova je energeticky úspornejšia a deti sa môžu učiť v bezpečnejších a krajších priestoroch.

"Rekonštrukciou sa zlepšili tepelno-technické vlastnosti budovy, obvodové steny a strecha boli zateplené, pôvodné drevené okná nahradili plastové s izolačným trojsklom a vymenené bolo aj osvetlenie a vzduchotechnika," uviedla Šitárová.

Realizáciou opatrení na zníženie spotreby palív a energie v budove sa podľa jej slov podarí dosiahnuť úsporu nákladov na prevádzku celého objektu. "Súčasťou rekonštrukcie bola aj obnova prístreškov nad vstupmi do budovy. V priestore šatní pri telocvični pribudol nový východ z budovy a okolo objektu bol zhotovený nový odkvapový chodník z betónovej vibrolisovanej dlažby," priblížila Šitárová.

Rekonštrukcia bola financovaná zo zdrojov Európskej únie, z Operačného programu Kvalita životného prostredia. Stavbu realizovala spoločnosť PB bau. Celkové náklady na základe zmluvy o dielo predstavovali sumu 1.138.000 eur, z toho výška nenávratného finančného príspevku bola vo výške 983.690,75 eura. Z vlastných zdrojov sa mesto na rekonštrukcii podieľalo sumou 154.309,25 eura.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

31. marca - Veľkonočné trhy Rožňava, Rožňava

Námestie baníkov

1. apríla - Zásadný víkend - 10.000 stromov

Bratislava, aleja vedúca k Jarovskej bažantnici

2. apríla – 50 rokov sídliska Petržalka

Bratislava, Námestie hraničiarov