V Košiciach začali s opravami výtlkov studenou asfaltovou zmesou

16.01.2023 | Košický kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto: Archív TASR.

Košice 16. januára (TASR) - Mesto Košice začalo minulý týždeň v mestskej časti (MČ) Nad jazerom s opravami výtlkov, ktoré v uplynulej dobe vznikli z dôvodu nepriaznivých poveternostných vplyvov. Cestári sa postupne presunú aj do ďalších MČ. Magistrát o tom informuje na sociálnej sieti.

"Opravy výtlkov na mestských komunikáciách sa uskutočňujú prostredníctvom studenej asfaltovej zmesi, ktorá sa využíva najmä počas zimného obdobia," uvádza s tým, že do konca februára budú takto opravovať najmä hlavné cestné ťahy a trasy, po ktorých premávajú autobusy mestskej hromadnej dopravy. Následne sa opäť spustí výroba "klasického" asfaltu a začne sa so súvislými opravami ciest.

"Urobili sme si prieskum najkritickejších miest na cestách, ktoré sa musia opraviť. Reagujeme aj na podnety motoristov, ktorí nám informácie o výtlkoch nahlasujú e-mailom," dodáva mesto. Pripomína, že ak si vodiči v uplynulých dňoch všimli výtlk na ceste, samosprávu o tom môžu informovať prostredníctvom e-mailovej adresy vytlky@kosice.sk aj s približným označením miesta alebo jeho fotografiou.

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

31. marca - Veľkonočné trhy Rožňava, Rožňava

Námestie baníkov

1. apríla - Zásadný víkend - 10.000 stromov

Bratislava, aleja vedúca k Jarovskej bažantnici

2. apríla – 50 rokov sídliska Petržalka

Bratislava, Námestie hraničiarov