Seničania nad 65 rokov majú nárok na zníženie poplatku za odpad o 30 percent

04.01.2023 | Trnavský kraj | Autor: TASR

Ilustračné foto: Archív TASR.

Senica 4. januára (TASR) – Občania nad 65 rokov v Senici majú po novom podľa schváleného dodatku všeobecne záväzného nariadenia od 1. januára 2023 nárok na zníženie poplatku za komunálny odpad o 30 percent. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.

Ako doplnila, nárok na zníženie poplatku majú fyzické osoby, ktoré k 1. januáru príslušného kalendárneho roka dosiahnu vek 65 rokov a viac. "V prípade, ak poplatník dovŕši vek 65 rokov počas kalendárneho roka, nárok na zníženie poplatku vzniká až v nasledujúcom zdaňovacom období," uviedla Moravcová.

Nárok na zníženie poplatku vzniká automaticky. "Nárok sa považuje za uplatnený dosiahnutím takto ustanovenej vekovej hranice poplatníka. To znamená, že zníženie poplatku bude poplatníkom, spĺňajúcim podmienku veku, poskytnuté automaticky bez potreby podávania osobitnej žiadosti," informovala hovorkyňa mesta.

S účinnosťou od 1. januára 2023 bude sadzba paušálneho poplatku v prípade fyzických osôb, ktoré splnia podmienky pre zníženie poplatku o 30 percent, vo výške 33,60 eura.
 

 

Klientská zóna

U nás sa dejú veci

U nás sa dejú veci

31. marca - Veľkonočné trhy Rožňava, Rožňava

Námestie baníkov

1. apríla - Zásadný víkend - 10.000 stromov

Bratislava, aleja vedúca k Jarovskej bažantnici

2. apríla – 50 rokov sídliska Petržalka

Bratislava, Námestie hraničiarov